Mlsáme bez výčitek logo

O nás

Jmenuji se Lenka Žáková a zdravý životný styl pro mě nebyl vždy standardem. Moje stravovací návyky až do příchodu dcery Elišky byly klasicky české. Rohlík nebo pšeničný chléb ke snídani, namazaný taveným sýrem, nutelou nebo klidně s máslem a vysočinou nebyl žádný problém. K obědu nebo k večeři typicky české omáčky, zahuštěné moukou, také žádný problém.

A věřte mi, rozhodně nepatřím k těm šťastlivcům, co můžou sníst cokoli a nepřiberou ani gram.

Ale s příchodem dcery a s 18 kily nahoře jsem si řekla, že je načase se sebou něco udělat. Naučila jsem se pečivo nahrazovat žitných chlebem, knäckenbrotem, tavené sýry nahradit cottagem, tvarohovými pomazánkami, z nezdravé nutely udělat zdravou a chuťově možná ještě lepší. Obědy a večere mít v odlehčené formě, plné bílkovin a zeleniny. A hlavně jíst pravidelně, aspoň 5x denně.

Za posledních 8 let jsem si vyzkoušela nespočet směrů. Cukrfree, bez laktózy, bezlepková dieta, lowcarb… Každý směr je něčím zajímavý, ale za posledních 8 let jsem se naučila najít nejen ve stravovacích návycích určitý balanc. Poslouchat své tělo, nepřejídat se, jíst pravidelně vyvážná jídla. V praxi to vypadá tak, že z 80% jím cukrfree jídla, ráda peču sladké bez cukru, které sladím pouze stévií od Natusweet a používám pouze oříškové mouky. Takže moje sladké-nesladké je cukrfree, bezlepkové a lowcarb. A jsem ráda, že moji Elišku baví pečení stejně tak jako mě a trávíme čas v kuchyni společně. Je mi nejen inspirací, ale pokud jejímu mlsnému jazýčku něco nechutná, tak je to impuls k tomu, něco na receptu vylepšit.

Se zdravým životním stylem jde ruku v ruce samozřejmě i sport. Bylo období, kdy jsem mohla být 5x týdně ve fitku, ale tudy cesta úplně nevedla, a i tady bylo třeba najít určitý balanc. Dneska to vypadá tak, že si do fitka dojdu 1x týdně, ráda chodím i s dcerou na túry do přírody nebo cvičím s kamarádkami on-line. Takže přibližně 3x v týdnu aktivní pohyb.

Pojďte se do toho pustit s námi! Na blog dávám jednoduché recepty, které zvládne i začátečník a snažím se vám být inspirací. Recepty jsou rychlé na přípravu a svou chutí opravdu překvapí.

Jsou sladké, a přesto bez cukru. Tajemstvím je stévie od Natusweet, kde sladím pouze produktem stévie Kristalle 1:1. Je bez kalorií a nemá žádnou dochuť, jako běžně dostupné stévie. A oříškové krémy od Nutspread, které jsou vyrobeny ze 100% oříšků. Nic víc 🙂

A nejdůležitější na tom všem je, že mám vše otestováno na mé dceři Elišce. A asi se všichni shodneme na tom, že nepřísnější porotou v jídle jsou právě děti 🙂

Lenka

menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram